poniedziałek, 8 czerwca 2020

KREATOR WIDEO I ANIMACJI - RENDERFOREST

Renderforest to fantastyczne, bardzo proste i intuicyjne narzędzie do tworzenia krótkich filmików i prezentacji. Posiada opcję bezpłatną i płatną. Oferuje bogaty katalog szablonów wideo. Proces tworzenia i edycji odbywa się on-line. Do gotowych szablonów można dokładać własne zdjęcia i filmiki.  Do gotowej prezentacji dodajemy muzykę z bogatej biblioteki muzyczne. Jest również  opcja, aby importować własną muzykę. W wersji bezpłatnej można przygotować filmik do 3 minut.

Wystarczy załozyć konto i zalogować się na stronie : https://www.renderforest.com/, kliknąć  GET STARTED (zaczynaj) i rozpocząć proces tworzenia.


1. Wybieramy opcję, co chcemy zrobić., np. wideo.

2. Następnie wybieramy szablon naszej prezentacji lub filmiku.

3. Kiedy szablon zostaje wybrany, przystępujemy do tworzenia naciskając przycisk ADD SCENE.

4. Otwiera nam się bogaty katalog poszczególnych slajdów. Po lewej stronie ekranu możemy wybrać płeć postaci, czynności jakie wykonują, scenerię dla poszczególnych slajdów.

5. W okno tekstowe wpisujemy krótki tekst. Przyciskiem SNAPSHOT - zatwierdzamy. Na dole z lewej strony ekranu jest znak + ,  tym znakiem dodajemy kolejny slajd z katalogu.

6. W katalogu są slajdy, do których mozna dodawać własne filmiki i zdjęcia. Należy lkiknąć we wskazanym na zdjęciu miejscu.

Otworzy się okno, wybieramy określoną funkcję.
Jeśli chcemy importować własne zdjęcia, klikamy opcję wskazana na rysunku.7. U góry ekranu mamy Narzędziownik. Czerwona strzałka wskazuje otwrcie biblioteki z muzyką, niebieska strzałka połaczenie wideo i przetwarzanie.

8. Przetworzony film możemy ściągnąć na pulpit i opublikowac na YT.

Gotowa prezentacja:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza