środa, 1 lipca 2020

Hologramy - rozszerzona rzeczywistość - aplikacja Quiver

Roszerzona rzeczywistość ( augmented reality, AR)  to nic innego, jak system łączący świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo, ze światem wirtualnym. Rozszerzona rzeczywistość to nie tylko rozrywka i zabawa ( przypomnjmy sobie grę Pokemon Go). Wykorzystuje się ją do projektowania wnętrz, krajobrazów, pojazdów, itp.
Czy można ten system wykorzystać w edukacji?
Oczywiście.
Istnieje wiele programów, które dysponują ciekawymi modelami, dzięki którym uczniowie mogą dogłębniej poznawać świat. Większość z nich to aplikacje i oprogramowanie płatne.
Zaprezentuję darmową aplikację na telefon, dzięki której możemy wprowadzić naszych uczniów w inny wymiar rzeczywisości wirtualnej. Dziecko koloruje rysunek i spogląda na niego poprzez aplikację. Widzi swój rysunek w 3D. Oprócz kolorów zobaczy również animację. Radość z ożywionego obrazu jest bezcenna.1. Instalujemy na telefonie darmową aplikację Quiver.

2. Otwieramy stronę na komputerze : http://www.quivervision.com/ . Klikamy zakładkę: Zestawy do kolorowania. W zestawach sa kolorowanki darmowe oraz płatne. Porać w pdf można jedne i drugie. Jednakże po najechaniu na kolorowanke płatną, wyświetla się komunikat o zakupie w. Dlatego proponuje te darmowe,

3. Uczniowie kolorują swoje kolorowanki w dowolny sposób. Po pokolorowaniu zaczynamy zabawę.
4. Właczamy aplikację. Skanujemy ryssunek tak długo, aż pole zabarwi się na niebiesko, dwie sekundy czekania i mamy wielkie wow!

5. Obrazy można sfotografować i sfilmować.  Pod obrazkiem są trzy kropki. Trzeba rozwinąć i wcisnąć kamerkę lub aparat.

Oto inne aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza