poniedziałek, 11 maja 2020

Wirtualna tablica do pisania - Whiteboard.

Zdalne nauczanie stawia przed nami duże wyzwanie. Nie możemy rzetelnie sprawdzić , czy uczeń opanował materiał, czy rozumie, czy nie korzysta z podpowiedzi osób trzeciach,  ( rodzice, rodzeństwo) , czy samodzielnie wykonuje zadania.

Zaprezentuję dzisiaj narzędzie, które ułatwi nam sprawdzenie poziomu umiejętności naszych uczniów w czasie rzeczywistym. Jest to wirtualna tablica https://whiteboard.fi/  darmowe narzędzie dla nauczycieli i klas, którą możemy udostępniać uczniom.
Jak działa?

Nie musisz mieć konta, nie musisz się logować.

1. Wchodzisz na stronę: https://whiteboard.fi/

2. Wybierasz przycisk - NOWA KLASA. Otwiera się okno. Trzeba wpisać swoje imię lub nick rozpoznawalny dla uczniów oraz utworzyć klasę.

3. Otwiera się okno, w którym podany jest link do pokoju z tablicą. Ten link należy skopiować i podać uczniom. Link jest ważny tylko kilka godzin. Jeśli chcemy zapisać zawarość poszczególnych tablic, musimy zrobić zrzut ekranu.

4. Uczniowie  klikają w dany link, wpisują swoje imię i mogą działać. Nauczyciel widzi wszystkie tablice jednocześnie. Uczniowie nie widzą tablic koleżanek i kolegów.

Jakie możliwości ma ta tablica?
Ma sporo przydatnych narzędzi, które prezentuje poniższa fotka.
Mamy pisak , możemy wybrać kolor i  grubość. Mamy gumkę, która wymaże nieudane rysunki lub zapisy.
Mamy narzędzie do rysowania prostych kształtów: linii, prostokątów oraz wielokątów, Mamy edytor tekstu.

Jak wykorzystywać?
W tradycyjnej klasie uczen podchodzi do tablicy i zapisuje. Tutaj jest podobnie. Nauczyciel zadaje przykłady, uczniowie zapisują, z tą róznicą,że wszyscy czynią to jednocześnie, a nauczyciel na bieżąco kontroluje. Widzi kto ma problemy, a kto doskonale sobie radzi.

Polecam


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza