wtorek, 27 marca 2018

GRAMY W KLASY: PIEKŁO - NIEBO

rys nr 1
Kiedyś dzieci bawiły się na podwórkach doskonaląc swoje umiejętności społeczne i edukacyjne w grach i zabawach. Było ich mnóstwo. Wsród nich gry w klasy. Dla przypomnienia gra w klasy : piekło niebo. Jest kilka wersji i różnych plansz do skakania

Rysujemy planszę, jak na rysunku nr1 lub nr2.

Zasady gry:
Są różne wersje.

Wersja 1
Na polu nr 1 kładziemy kamyk lub szkiełko. Wskakujemy na jednej nodze i próbujemy przesunąć naszym skokiem kamyk na drugie pole. Jeśli sie uda, gramy dalej. Zadaniem jest dotrzeć do nieba. Komu kamyk wpadnie do piekła nie gra dalej.
rys nr2
Wersja 2
Rzucamy kamykiem na odpowiednią klasę, następpnie skaczemy. Na pole nr 1 wskakujemy na jednej nodze. Na pozostałe pola wskakujemy obunóż. Po każdej kolejce rzucamy kamyk na kolejną klasę i zaliczamy ją skacząc. Celem graczy jest dostanie się do nieba. Jeśli kamyk wpadnie do piekła, gracz przegrywa i odpada z gry. Kibicuje pozostałym.

W obu wersjach jest jedna wspólna zasada: kamyk nie może wpaść na linię, a skaczący gracz nie może nadepnąć na linię. Jeśli tak się zdarzy, ma skuchę. W następnej kolejce zaczyna od pola, gdzie popełnił błąd.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz